KlojimasPrieš klojimą nukasamas žemės sluoksnis (pvz., molis, dirvožemis) tiek, kol pasiekiams tvirtas pagrindas, t.y. apie 30-35 cm ir užpilama mažiausiai 25 cm storio laikančiuoju sluoksniu. Naudojamos šalčiui atsparios, granuliuotai vientisos, neužšalančios medžiagos, tokios kaip žvyras arba skalda (granulės dydis : 0/32 arba 0/45). Jei gruntas drėgnas ir nelabai tvirtas, reiktų naudoti specialias geosintetines medžiagas. Sankasa ir laikantysis sluoksnis turi būti parengti su mažiausiai 2 – 2,5% nuolydžiu. Pagrindai supilami sluoksniais ir sutankinami, sutankinimo koeficiantas - 98%.

Gruntas neturi būti sušalęs. Kaip atraminiui sluoksniui tinkamiausia naudoti smėlį 0 – 2 arba 0 – 4 mm frakcijos, arba 0 – 5 mm dolomito atsijas. Atkarpose, kur transporto apkrova didesnė, kaip jungiamąją atraminio sluoksnio medžiagą rekomenduojama naudoti cementą.

Klojant betonines grindinio trinkeles būtina išlaikyti maždaug 3 – 5 mm siūlių storį, kad siūlės būtų tiesios. Grindinio įrėminimui naudojami į betoną guldomi bordiūrai arba visu perimetru apibetonuojama ir užpilama juodžemiu.

Baigtą tankinti išgrįstą paviršių reikia apibarstyti smėliu, kuris turi kurį laiką pasilikti ant paviršiaus, kad gerai užpildytų visas siūles.

Plotams, kuriais bus vaikščiojama, naudojamos 5 – 6 cm storio trinkelės ir plytelės. O plotams, kur numatomas lengvųjų transporto priemonių judėjimas, naudojamos 6 – 8 cm storio trinkelės ar plytelės. Ten, kur intensyviai važinės transporto priemonės, tarp jų ir sunkvežimiai, naudojamos 8 cm storio trinkelės ir plytelės.